DigiByte – Opis kryptowaluty i prezentacja

DigiMan - maskotka digibyte

 

DigiByte – co to jest?

Jest to szybko rozwijająca się na świecie zdecentralizowana sieć płatnicza i cyfrowa waluta, zainspirowana przez Bitcoin. DigiByte (w skrócie DGB)  pozwala na przenoszenie pieniędzy przez Internet, podobnie jak w systemie PayPal i Western Union, ale z wieloma udoskonaleniami, w tym błyskawicznymi transakcjami z minimalnymi opłatami lub bez opłat. Wysyłanie i odbieranie DGB do lub z dowolnego adresu na świecie jest możliwe w ciągu kilku sekund bez konieczności rejestracji.

Skrócony opis kryptowaluty

Data uruchomienia: 10 stycznia 2014 r
Blockchain: publiczny, zdecentralizowany, oparty na UTXO
Symbol: DGB
Maksymalna ilość: 21 miliardów DigiBytes w ciągu 21 lat
Aktualny stan: 8,107,031,908 DGB (maj 2017)
Roczna stopa inflacji w sektorze dostaw wynosi 12% w 2017 r
5 Algorytmów wyszukiwania: Sha256, Scrypt, Groestl, Skein & Qubit
15 sekundowe bloki
Wsparcie dla SegWit: Tak (Aktywacja – Kwiecień 2017).
Hardforks 4. DigiShield, MultiAlgo, MultiShield, DigiSpeed
Softforks 3. SegWit, CSV, NVersionBips
Możesz kopać DigiByte na jeden z pięciu oddzielnych algorytmów wydobywczych.

Misja
Misja firmy DigiByte ma przynieść korzyści płynące z technologii cyfrowej wśród najbardziej popularnych sprzedawców, konsumentów i głównych społeczności na całym świecie.

Kto drukuje DGB?
DGB nie mają formy fizycznej, są tworzone i rozprowadzane cyfrowo. Kopanie, w tym przypadku, odnosi się do mocy obliczeniowej. Wszyscy mogą kopać DGB używając swojego komputera. Potrzebujesz tylko komputera z odpowiednimi programami, które działają zgodnie z formułą matematyczną, aby wyprodukować DigiBytes.

DigiByte Wallet

Transakcje DGB są przesyłane z i do elektronicznych portfeli i są podpisywane cyfrowo pod kątem bezpieczeństwa. Wszyscy w sieci wiedzą o transakcji, a historia transakcji może być śledzona z powrotem do miejsca, w którym powstały DGB. Aby pobrać portfel DigiByte kliknij tutaj.

Podstawowe filary

  • Bezwzględne bezpieczeństwo: naszym priorytetem będzie teraz i na zawsze bezpieczeństwo sieci i użytkowników.
  • Szybkie transakcje: staramy się tworzyć najszybciej możliwe zdecentralizowane transakcje.
  • Decentralizacja na całym świecie: utrzymanie sieci w sposób ciągły, transparentny i dostępny cały czas.
  • Elastyczna innowacja: szybkość wprowadzania poprawek, adaptacja i innowacja w miarę pojawiania się nowych technologii i zagrożeń.

Prezentacja

 

 

 

Dodatkowe informacje
Wszelkie dodatkowe info znajdziecie pod poniżej umieszczonymi linkami:

DigiByte vs Bitcoin

  • Bezpieczeństwo: 5 algorytmów górniczych DGB vs. 1 algorytm Bitcoin. Wydobywanie DGB jest znacznie bardziej zdecentralizowane.
  • Prędkość: transakcje DGB odbywają się znacznie szybciej niż transakcje Bitcoin. 1-3 sekundy powiadomienia o transakcji. 15 sekund bloków DGB i 10 minutowych bloków Bitcoin. DigiBytes są potwierdzane po 1,5 minucie w porównaniu do 30 minut do 1 godziny Bitcoin.
  • Wolumen transakcji: DGB może obsłużyć więcej transakcji na sekundę. Bitcoin może obsługiwać tylko 3-4 transakcje na sekundę. DGB obecnie obsługuje 280 transakcji na sekundę. W 2000 r. Technika DigiSpeed ​​wprowadziła zmiany, które co dwa lata zwiększają pojemność sieci.
  • Elastyczność: możliwość szybkiego dodawania nowych funkcji. DGB może dodawać nowe funkcje i uaktualnienia znacznie szybciej niż Bitcoin. Przyszłe aktualizacje DGB zwiększą limit transakcji do kilku tysięcy na sekundę.
  • Możliwość zbadalności i użyteczności: DGB jest łatwą marką przeznaczoną do sprzedaży konsumentom. Jest znacznie tańszy w zakupie. Cel długoterminowy 1 do 10 dolarów za DigiByte.

Licencja

Core DigiByte jest udostępniany na licencji MIT. Więcej informacji możesz znaleźć na https://opensource.org/licenses/MIT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *