SiaCoin – opis kryptowaluty i prezentacja

 

Sia – co to jest?

Sia to zdecentralizowana platforma służąca do przechowywania danych. Sia działa podobnie jak Amazon czy Dropbox. Pliki i dane w sieci SIA są bezpieczne i automatycznie szyfrowane za pomocą algorytmów z wykorzystaniem technologii blockchain. Ponadto pliki są dzielone, i dystrybuowane po zaszyfrowaniu za pomocą inteligentnego transferu z wykorzystaniem kryptografii. Do plików nie mają dostępu osoby trzecie gdyż zabezpieczone są kluczem prywatnym.

Zdecentralizowana chmura SIA jest średnio 10 razy tańsza niż obecnie dostępna możliwość przechowywania danych przez innych dostawców. Przechowywanie 1TB na Sia kosztuje około 2 $ miesięcznie, w porównaniu z $ 23 przechowywania danych na Amazon S3.

Sia przechowuje drobne kawałki plików na dziesiątkach węzłów na całym świecie co eliminuje możliwość awarii i zapewnia najwyższą jakość pracy na równi z innymi dostawcami.

Sia jest dostępna jako open source. Kilkanaście osób przyczyniło się do oprogramowania SIA. Sia posiada obecnie aktywną społeczność, które buduje innowacyjne aplikacje.

Koszty miesięczne dla 1TB danych przetrzymywanych w chmurze:

Dostawca Koszt miesięczny Koszt pobierania
SiaCoin $2 $1
Amazon S3 $23 $92
Google Cloud $20 $110
Microsoft Azure $24 $87

Sia wprowadziła na rynek kryptowalutę o nazwie SiaCoin (w skrócie SC).  W związku z dużym zainteresowaniem kryptowalutą można ją nabyć już na kilku giełdach krypto m.in. Poloniex, Bittrex…

Jeśli chodzi o samą kryptowalute to raczej należałoby wiązać z nią cel długoterminowy. Na stronie firmy możemy zobaczyć Roadmap na najbliższe 2 lata.

Misja
Misją firmy SiaCoin ma przynieść korzyści płynące z technologii cyfrowej wśród użytkowników, którzy będą udostępniać miejsce na swoich komputerach odpłatnie jednak dzięki temu koszty utrzymywania danych będą dużo niższe od konkurencji.

SiaCoin Wallet

Transakcje SC są szyfrowane i przesyłane za pomocą wysokiej jakości protokołów bezpieczeństwa. Aby pobrać portfel SC lub kopać krypto kliknij tutaj.

Prezentacja

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje
Wszelkie dodatkowe info znajdziecie pod poniżej umieszczonymi linkami:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *